Otellerin vazgeçilmez ürünü servis arabaları, otelin restoran için gerekli olan ürün ihtiyacına yanıt niteliği taşıyan ekipmanlar arasında yer alır. Servis arabalarının otel işletmesi açısından sağladığı avantajlardan faydalanmak için Elektromarla ile iletişime geçebilirsiniz.

otellerin-vazgecilmez-urunu-servis-arabas.png

Servis arabaları kafelerde, restoranlarda ve otellerde yemek servisi yapılması gerektiğinde kullanılan son derece pratik ve işlevsel ürünler olarak karşınıza çıkar. Bir kafe ya da restoranda yemek yerken, müşterilerin birçok şeye aynı anda dikkat etmesi çok normaldir.  Tüketilmesi istenen yemeğin lezzeti, hijyenik şartlarda hazırlanmış olması her ne kadar öncelikli kriterler olarak kabul edilse bile, görsellik ve sunumda müşteriler açısından oldukça önemlidir. İnsanlar yemek yerken görüntüyü de en az tat ve kalite kadar özen göstererek tercihlerini bu yönde yaparlar. 

Bu bağlamda bir yemeğin tadı kadar sunumu da müşterilerin ilgisini çekmeli ve müşteri beğenisi odaklı hazırlanmalıdır. Tam da bu aşamada servis arabalarının önemi ortaya çıkar. Bu arabalar çeşitli yiyecek, içecekleri taşımak ve sunum yapmak için kullanılan kolay sürülebilen tekerlekli ürünlerdir. Özellikle de pansiyon ve otel gibi konaklama yerlerinde yemek servislerinde ve oda servislerinde bu ürünler sıklıkla tercih edilir.

Servis arabaları sadece yemek hizmeti için değil, aynı zamanda temizlik arabası ya da mini bar olarak da kullanılabilir. Bu ürünlerin çeşitli modelleri ve farklı kullanım alanlarına uygun özgün servis arabası tasarımları firmamız tarafından üretilmektedir.

Otellerde Kullanılan Servis Arabası Modelleri

Tekerlekli olarak üretilen servis araba modelleri, çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Birçok farklı malzeme kullanılarak üretilen otel servis arabaları, yemek servisi yapılması için raflı şekilde üretilebildiği gibi, minibar kullanımı açısından uygun olan tekerlekli ve küçük dolap şeklinde ya da temizlik standı amacıyla kullanılabilecek çeşitlilikte de üretilebilir. Servis arabaları için tercih edilen materyaller ise genellikle metal, plastik ya da ahşap şeklindedir.

Otel ve diğer ihtiyaç duyulan pek çok ortamda rahatlıkla kullanılabilen servis arabası modelleri, en kaliteli ve estetik görünüme sahip modellerle firmamız tarafından üretilerek satışa sunulur.

Servis Arabalarının Kullanıcıya Sunduğu Avantajlar

Servis arabaları, üst düzey kalite standartlarında üretildiğinde kullanımı birçok konuda fayda sağlarken, aynı zamanda bulunduğu ortamın kalitesini yükselten ürünlerdir. Bu ürünler kullanıcı açısından büyük bir kolaylık sunarken, mekân açısından ve müşteri açısından olumlu etki yaratır. Tekerlekli servis araçlarının sağladığı avantajlı özellikler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Çeşitli kullanım alanları göz önünde bulundurulduğunda, yemek ya da içecek servislerini, temizlik standı ya da minibar olarak işlev görmesi kolaylık sunar ve pratik bir kullanım deneyimi yaşatır.
 • Tekerlekli olmasından dolayı, taşıma konusunda büyük kolaylık sunan bu ürünler, sağladığı profesyonel görüntü ile mekâna çok özel bir enerji katar.
 • Ortamı düzenleme özelliği sayesinde, dağınıklığın önüne geçen bu ürünler çok daha titiz ve temiz bir mekan oluşturma konusunda önemli bir destekçisidir.
 • Tertipli ve düzenli bir görünüm oluşturan servis arabaları, ortamda bulunan kaliteyi yükseltirken, müşteri memnuniyet odaklı hizmet ile mekânın saygınlığının artmasını sağlar.
 • En fazla yiyecek ve içecek servisinde kullanılan servis arabaları aynı zamanda temizlik işlerinde de kullanılabilir. Özel partilerde ve yemek gibi etkinliklerde kullanışlı olan bu ürünler aynı zamanda ortamı daha estetik hale getirme konusunda başarılıdır.
 • Yoğun iş yükünün olduğu ortamlarda ve otellerde servis işlemini hızlandıran servis arabaları, olası karışıklıkları önlemek konusunda çok başarılıdır.
 • Servis öncesinde takımları dağıtma kolaylığı sunar. Servis takımlarının elde taşınmasında daha güvenli ve hızlı bir şekilde taşınmasını sağlayan bu ürünlerle birlikte kaza riski en aza iner.
 • Otel mutfağında hazırlanan yiyeceklerin, sunum sırasında çok daha kolay bir şekilde taşınmasını sağlar. Ayrıca birkaç kez mutfağa gidip gelme zahmetinden kurtardığı için servis arabaları çalışanlar için zamandan tasarruf sağlar.
 • Otelde misafirlerin yemekleri bittiğinde, boş tabakları ve diğer servis gereçlerinin daha hızlı mutfağa getirilmesini sağlar. Masanın daha kısa bir sürede temizlenmesine fırsat tanıdığından dolayı, yemek sonrası süreçte işletmede görüntü kirliliğinin önüne geçer.
 • Servis arabaları tercihe göre tek katlı ya da iki katlı olabilir. Bazı servis araçlarının ise üç katlı olduğu görülür. Ayrıca pasta, tatlı, soğuk içecek gibi yiyeceklerin servisinde özel bir soğutucu sistem bulunabilir.
 • Soğutuculu olan servis arabaları, salata ve içecek gibi malzemelerin daha uzun süre soğuk kalmasını sağlar. Ancak eğer servis arabasında soğutucu yer almıyorsa, bu gibi yiyecek ve içeceklerin çok daha kısa bir zaman içerisinde servis edilmesi gerekir.

Servis Arabası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Servis arabası satın alırken, ürünün kullanım alanına ve kullanım amacına uygun bir tercih yapılması gerekir. Birbirinden çeşitli kullanım alanına ve amacın uygun servis arabası modeli bulunduğu için, yanlış bir seçim yapmak her zaman için mümkün olan bir durumdur. Bu da müşterilerin üründen alabileceği maksimum verimin düşmesine neden olur. Bununla birlikte ürünün genel tasarımı ve üretilirken kullanılan malzeme, ortama uygun şartlara göre ve dayanıklılık konusunda da yine kullanım şekline göre yüksek verim sağlayabilir olmalıdır.

Birçok insanın giriş çıkış yaptığı oteller için tekerlekli servis arabası satın alırken, kullanılan malzemenin sağlığa zararlı maddeler içermemesi ve gerekli kontrollerden mutlaka geçmiş olması gerekir. İşletme kalitesini arttıran bu kontroller, otele konaklamak için gelen misafirlerin sağlığını korumak anlamına gelir.

Bununla birlikte otel işletmesi için tercih edilen servis arabalarının tasarım bakımında estetik bir görünüme sahip olması da dikkat edilmesi gereken detaylar arasında yer alır. Bu sayede misafirlerin gözüne hitap eden ekipman tedariği sağlanır ve işletmenin prestijine önemli bir imza atılmış olur. Oda servisi olarak da kullanılan servis arabalarının bulunduğu ortamın genel dekorasyonuna ve elitlik seviyesine uygun bir yapıda olması son derece önemlidir.

Otel Servis Arabası Fiyatları

Servis arabaları model ve tasarım olarak çok geniş bir yelpazede sunulur. Otel işletmesi için servis arabası satın almadan önce, ihtiyaç ve istekleri belirlemeli ve sonrasında buna uygun servis arabası seçimi yapmanızda fayda vardır. Elektromarla web sitesinde yer alan ürünlerin çeşitliliği ve kullanım alanına göre farklılık gösteren birbirinden çeşitli modeller göz önünde bulundurulduğunda, servis arabası fiyatları da buna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bundan dolayı farklı tutarların ortaya çıkması mümkündür.

En nitelikli ve şık servis araçlarına göz atarak ürünler hakkında bilgi sahibi olmak ve fiyat konusunda Elektromarla satış ekibiyle iletişime geçmek sizin elinizdedir. Yüksek kalitede hizmet ve beklentileri karşılayan dayanıklılıkta servis arabalarıyla otel işletmelerinde fark yaratabilirsiniz.

Servis arabası satın alırken, firma güvenilirliği ve kalitesi de göz önünde bulundurulması gereken çok önemli bir kriterdir. Aksi takdirde beklentilerini karşılamayan servis arabaları ile otel işletmesine istenmeyen bir ek masraf çıkmasına neden olurken, otelde konaklayan misafirlere karşı mahcup olabilirsiniz. Elektromarla bu anlamda beklentileri karşılayan üst düzey kalite standartlarına sahip hizmet anlayışı ile bu sektörde başarısını ispat etmiş bir firmadır. Otel işletmesine dair her türlü ekipman tedarikini bulabileceğiniz Elektromarla, sizin istek ve ihtiyaçlarınıza uygun ürün tasarımı ve akılcı çözümlerle başarı odaklı ilerlemenizi sağlar.

Uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesi, alanında uzman personelleri ve geniş ürün seçenekleriyle Elektromarla her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Sizde nitelikli ürünlerle işletmenize kaliteli ekipmanlar kullanmak için Elektromarla web sitesine göz atabilir ya da iletişim numaralarını kullanarak hemen bize ulaşabilirsiniz.

Tüm İhtiyaçlarınızı Karşılayalım...
Hemen bize iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz. Sizlere her konuda yardımcı olmak için çalışıyoruz.
Kurumsal Projem Var