Saç kurutma makineleri standart, profesyonel, otel tipi olmak üzere farklı gruplara ayrılan fön makinesi olarak karşınıza çıkar. Otel tipi saç kurutma makineleri, otel banyosunda aynaya en yakın yerde duvara asılı olacak bir konumda, müşterinin çok kolay erişebileceği bir alanda yer alır. Bu ürünlerle sadece saçınızı kurutmayı değil soğuk hava üfleme özelliği ile kuru saçınıza şekil vermenize olanak tanır.

otel-tipi-sac-kurutma-alirken-nelere-dikkat-edilmeli.png

Otel yatırımcıları, ekipman alışverişi sırasında otel tipi saç kurutma makinelerini çok fazla dikkate almazlar. Ancak binlerce farklı müşterilerin kullanımına açık olması, elektrikli bir el aleti olması ve sauna, banyo gibi ıslak ortamlarda yer alması saç kurutma makinesine özen gösterilmesi gerektiğinin bir işaretidir. Bu yüzden otel tipi saç kurutma makinelerinin küçük ev aletleri arasında endüstriyel özelliğine sahip olduğu bilinmeli ve satın alma aşamasında bu durum göz önünde bulundurulmalıdır.

Uygun fiyat aralıklarında sadece saçınızı kurutmayı hedefleyerek satın alma prensibiyle hareket etmek, yanlış ürün seçimi dolayısıyla sürekli değişim yapılmak zorunda bırakır ve bu yüzden hizmette aksamalar meydana gelebilir. Bununla birlikte saç kurutma makinesinin sürekli elektriğe bağlı olması, yangın riskinin de artmasına neden olur.

Otel tipi saç kurutma makineleri saçın zarar görmesini engellerken aynı zamanda farklı motor ve ısı ayarlarıyla kullanıcıya sunulan ürünlerdir. Bir otel için en ideal saç kurutma makinesi 1200 watt ve 1600 watt aralığında olan modellerdir. Her otelin müşteri kapasitesi, hizmet anlayışı ve kaliteye verdiği önem göz önünde bulundurulduğunda saç kurutma makinesi seçimlerinin de farklı olduğu söylenebilir.

Otel tipi saç kurutma makinesi alırken dikkat edilmesi gereken faktörler başlıca şu şekilde sıralanabilir:

  • Belli bir sıcaklık seviyesine ulaştıktan sonra elektriği otomatik olarak kesen ısı ayarlarını yapan termostatın üründe bulunması,
  • Kullanılan kurutma makinesinin rezistans kalitesi ve plastik malzemenin nitelikli olması,
  • Saç kurutma makinesi ilk çalışmaya başladığı anda fan motorundan çıkan sesin tok mu hafif mi olduğu,
  • Spiral kabloda kullanılan silikon materyalin kalın olması ve yüksek kalitede üretilmesi,
  • Ürün eğer tıraş prizi ile birlikte kullanılırsa, prizde kullanılan sistemde trafo mu yoksa basit kartın mı bulunduğu,
  • Üretici firma tarafından verilen garanti süresi,
  • Tıraş prizi için kullanılan ayrı bir güvenlik şartelinin olup olmadığı,
  • Saç kurutma makinesinin otel misafirinin beklentilerine karşılık verebilmesi,
  • Ürünü tedarik eden üretici firmanın otel yatırımcıya güven telkin etmesi çok önemlidir.

Otel tipi saç kurutma makineleri çekmece tipi ve duvar tipi olarak iki farklı modelde üretilir. Bu anlamda:

Duvar tipi saç kurutma makineleri: Otelde misafir olarak konaklayan müşterilerin duştan sonra rahat bir şekilde ulaşabilmesi için vida ya da dübel gibi materyaller kullanılarak duvara sabitlenen ürünlerdir. Bu saç kurutma makinelerinin en belirgin özelliği kablo kalabalığının ortadan kalkmış olmasıdır. Kullanılan ankastre montaj yöntemi sayesinde duvardan gelen elektrik enerjisi, makineye duvar askı aparatı içerisinde elektrik olarak direkt şekilde bağlanır. Bu sayede, 220 volt prize giden kablo ortadan kalkarak müşteriler kuru saçlara sahip olma deneyimi yaşayabilir. Duvar askı aparatı ve saç kurutma makinesinin arasından spiral kablolu bağlantı ile elektrik akımı sağlanır. Duvar tipi saç kurutma makinelerinin en dikkat çeken özelliklerinden birisi de otellerde misafir olan diğer ülkelerden tatil için gelen vatandaşlarının prizlerine uygun olabilecek şekilde tıraş prizi soketlerini üzerinde yer almasıdır. Farklı çeşitlilikte olan bu priz girişleri, misafirlerin tıraş makinesi, saç maşası, epilasyon cihazı gibi küçük el aletlerine ek olarak bir fiş ucu takmadan kullanılabilmesini sağlar. Bu sayede dilediğiniz gibi saçınıza şekil vermenin kolaylığını yaşamış olursunuz.

Çekmece tipi saç kurutma makineleri: Çekmece tipi saç kurutma makineleri ise çoğunlukla otel banyolarında ya da ev banyolarında komodin gibi çekmecelere konularak o şekilde kullanılan ürünlerdir. Saç kurutma makinesinden çıkan spiral kablo, ucuna takılan bir ek fiş soketi ile cihazlar normal ev tipi saç kurutma makinesi özelliğine sahip olur.

Otel tipi saç kurutma makineleri, otel ortamı için özel olarak üretilen ve son derece uzun ömürlü ürünlerdir. Elektromarla otel tipi saç kurutma makineleri, otel odalarında tercih edilen kurutma makineleri arasında ilk sırada yer alır. Bunun sebebi ürünün nitelikli özelliklerle donatılmış olmasından kaynaklıdır. Dinlenmek ve konaklamak amacıyla bir otelde istirahate çekilen misafirler için herhangi bir ekipmanın arıza vermesi son derece tatsız bir durumdur. Müşterileri çok fazla rahatsız eden bu arızalar, otellerin müşteri geri dönüş yorumları okunduğunda ilk yakındıkları konunun saç kurutma makinesinin olmaması ya da düzgün çalışmıyor olmasıdır.

Yoğun ve yorucu bir yılın yorgunluğunu atmak için tatile çıkan kullanıcılar, konakladıkları otel odasında bir nevi fön makinesi olarak kullandıkları saç kurutma makinesinin üst düzey kalite standartlarında üretilmiş olmasını beklemektedir. Müşterilerin en doğal hakkı olan bu kalite beklentisini otel işletmecilerin dikkate alması ve saç kurutma makinesi tercihinde önceliği kaliteye, dayanıklılığa ve uzun ömürlü kullanım kolaylığına vermesi beklenir.

Otel tipi saç kurutma makinesi konusunda öncü marka haline gelen Elektromarla, saç kurutma sırasında saçın zarar görmesini engelleyen bir teknoloji kullanarak ürün tasarımı gerçekleştirir. Saçınıza şekil vermenize olana tanıyan bu ürünler soğuk hava üfleme özelliği ile saçlarda kırılma, yanma, renk solması gibi istenmeyen durumların ortaya çıkmasına engel olur. Ayrıca saçları kuruturken ayrı bir bakımla daha gösterişli saçlara sahip olmanızı sağlayan Elektromarla otel tipi saç kurutma makineleri otel konaklamasını daha keyifli hale getirir.

Otel Tipi Saç Kurutma Makineleri Elektromarla Güvencesinde

Otel tipi saç kurutma makinesi satın alırken otel işletmecileri ve yatırımcıların ekipman konusunda kaliteden ödün vermemesi tavsiye edilir. Bu sayede müşteri beklentilerini karşılayan, konaklayan misafirleri her bakımdan rahat ettiren bir çalışma prensibine sahip olan otel işletmesi izlenimi yaratmak çok daha kolaydır. Saç kurutma makinesi piyasasında birbirinden farklı pek çok ürün seçeneği bulmak günümüzde mümkün hale gelmiştir. Ancak bu noktada işletmecilerin seçim yaparken müşteri istek ve beklentisini göz önünde bulundurarak seçim yapması en doğru ürüne ulaştırır.

Firma seçimi, saç kurutma makinesi kalitesini ve dayanıklılığını doğrudan etkileyen çok önemli bir faktördür. Ucuz olduğu için otele saç kurutma makinesi almak, sürekli arıza vermesi muhtemel olan saç kurutma makinesiyle müşterilerin konfor alanını daraltmak demektir.

Bu anlamda Elektromarla, otel tipi saç kurutma makinelerinde üst düzey teknoloji ve güvenli kullanım imkânıyla tasarım gerçekleştiren son derece profesyonel bir firmadır. Uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesi ve her alanın şartlarına uygun ürün tasarımı ile küçük ev aletleri konusunda öncü marka olmayı başarmıştır. Zengin fonksiyonlu otel tipi saç kurutma makineleriyle otel işletmelerinde kaliteli bir boyut kazandırmak isteyen otel işletmecileri için Elektromarla geniş ürün seçeneklerinin yer aldığı web sitesine göz atarak işletmeye uygun saç kurutma makinelerine bütçeye uygun cazip fiyat aralıklarında sahip olmak mümkündür.

Her ihtiyaca yönelik küçük ev aletleri tasarımlarına Elektromarla farkını yansıtan firmamızdan alışveriş yapmak ve nitelikli ürün kullanmanın verdiği gönül rahatlığını deneyimlemek için web sitemize göz atabilirsiniz.

Tüm İhtiyaçlarınızı Karşılayalım...
Hemen bize iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz. Sizlere her konuda yardımcı olmak için çalışıyoruz.
Kurumsal Projem Var