Konforlu ve dinlenme vaat eden bir otel deneyimi için temel otel ekipmanları oldukça önemli bir detay olarak karşınıza çıkar. Doğru otel ekipmanları, ister iş amaçlı ister tatil amaçlı gelen misafirler için otel kalitesini belirleme konusunda önemli bir unsur haline gelir. Bu sayede otelinizde misafirlerinize otel odalarında ev konforunu yaşatabilir ve gerekli olan kaliteli ürünlerle farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Bu anlamda otel işletmecilerinin odaklandığı nokta müşteri memnuniyetinde kalite ve konforu sunan ürünleri tercih etmektir.

dogru-otel-ekipmanlari-nelerdir.jpg

Geçmiş dönemlerde bir müşteri için konaklayacağı otelde aradığı tek kriter temiz ve güvenilir hizmeti veren bir işletme olmasıyla sınırlıydı. Ancak günümüze bakıldığında otel odalarında olması gereken müşterilerin talep ve beklentilerinin değiştiği söylenebilir.Bu yüzden büyük bir çoğunluk artık temiz, güvenli, ev konforunu ve sıcaklığını aynı anda sunan, kaliteli ürünler tercih eden otellere yönelir. Müşteriler bu noktada kendisine verilen değeri otel odasında bulunan detaylarda görmeyi talep ettiğinden, buna uygun seçimler yapar.

Otelde müşterilerin hayal ettiği ev konforunu onlara sunabilmek için doğru otel ekipmanlarını kullandığınızdan emin misiniz? Kullandığınız ürünlerin tedariki, kalitesi ve misafirler kullanırken bu ürünler hakkında bilinmesi gereken detaylara ne derece hâkimsiniz? Bir otel odasında olması gereken temel ekipmanlar nasıl olmalıdır bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak çok önemlidir.

Bir otel işletmecinin temel hedefi, otelinde konaklamak isteyen misafirlerin konforunu sekteye uğratacak koşullardan kaçınmak ve varsa onları yok etmektir. Buna bağlı olarak bir otelde ne kadar çok yeniliğe imza atılırsa atılsın, gerekli olan kalitede ürünler kullanılmadığı takdirde müşteri memnuniyetinde beklentileri karşılamak mümkün değildir. Çünkü bu durum gelen misafirlerin konforundan ödün vermenin temel sebebi haline gelecektir.

Dolayısıyla müşterilerin beklentilerini karşılayan kalitede otel odalarında daha mutlu ve rahat konaklayacaklarını düşünerek, ihtiyaç olan ürünleri doğru seçmek gerekir. Temel otel ekipmanları, tam olmalı ve beklentileri karşılamalıdır. Otel odalarında olması gereken temel ekipmanlar şu şekilde sıralanabilir:

Su Isıtıcılar

Çalışma prensibi sayesinde misafirlere büyük bir konfor alanı yaratan su ısıtıcı ürünler, çeşitli model alternatifleriyle otel odalarında en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Çok kısa bir süre içerisinde suyu ısıran bu ürünler, keyifli kahve molalarını ertelemeden gerçekleştirmeye olanak tanır. Bu sayede tatil ya da iş amacıyla otelde konaklayan misafirlerin konfor deneyimini arttırır. Dolayısıyla su ısıtıcılar da temel otel ekipmanları arasında yer alır. Şık ve her yere sığabilen minimal tasarımı, su ısıtıcıların otel odalarında alandan tasarruf ederek kullanılmasını sağlar. Masa üzerinde yer alırken, otel odasında çay ya da kahve ikramlıklarını tamamlayan önemli bir unsurdur. Otel misafirlerine verilen değeri göstermek için en şık ve kaliteli malzemelerden üretilen su ısıtıcı modellerinin tercih edilmesi çok daha doğrudur.

Mini Buzdolapları

Otel odalarında olmazsa olmaz ekipmanlardan birisi de mini buzdolaplarıdır. Bu ürünler misafirler için yiyeceklerin uzun süre taze kalmasını sağlayan bir soğukluk yaratırken, sıcak yaz günlerinde tatil yapan misafirlerin diledikleri her an soğuk içeceklerin tüketilmesi için alan yaratır. Konfor, beklenti ve misafirlere verilen değeri otel odasından ispat eden mini buzdolaplarının nitelikli tercih edilmesi işletmenin prestijini arttıran çok önemli bir adım olacaktır.

Saç Kurutma Makinesi

Bir otel odası, misafirler için dinlenme, konaklama gibi birçok detayı içerir. Aynı zamanda yuva sıcaklığı beklentisi içerisinde olan misafirler için otel odasının temel taşı olarak kabul edilen diğer ürün ise saç kurutma makineleridir. Duş sonrası saçlarını kurutmak ya da şekil vermek isteyen misafirler için bu ürünün üst düzey tercihler doğrultusunda odaya konumlandırılmış olması, otel işletmesini müşterinin gözünde bir adım önde tutmak için yeterli olacaktır.

Temizlik Malzemeleri

Otelin bir adım önde olmasını sağlayan ve sektörde başarılı yapan en önemli kriterlerden birisi de temizlik anlayışıdır. Hiçbir müşteri yeterince ve etkili bir şekilde temizlenmeyen otel odasında konaklamak istemez. Bu yüzden otelin genel temizliği için kullanılan temizlik malzemeleri, hijyenin arkasında yer alan adeta görünmeyen bir güç olarak görev alır. Bu ürünler otelde mikrop ve bakteri üremesinin önüne geçerken, diğer yandan mekânın çok uzun süre güzel kokarak temiz kalmasına olanak tanır. Ayrıca iz bırakmayan temizlik bezleri le cam ve diğer yapıların hem temiz hem de şık görünmesini sağlamak mümkündür. Otel temizliğinde kullanılan temizlik malzemeler mop, eldiven, temizlik bezleri, temizleme jelleri, krem temizleyici gibi maddelerdir. Kullanılan birçok ürünün kaliteli olması ilk olarak temizliğin daha verimli ve etkili geçmesini sağlar. Bununla birlikte otelde misafir olan müşterileri rahatsız edebilecek keskin ve dikkat çekici kokuların oluşmasının önüne geçer.

El Kurutma Makinesi

Hayatı daha pratik hale getiren teknolojik cihazların başında gelen el kurutma makineleri, temel otel ekipmanları arasında yer alır. Hijyenik olmasından kaynaklı çevre dostu olan bu cihazlar aynı zamanda el havlusuna göre daha ekonomik bir çözüm olarak dikkat çeker. Özellikle çok yoğun bir şekilde insan gidip gelmesinin söz konusu olduğu otel işletmelerinde müşterilerin beklentilerini karşılayabilecek modellerin tercih edilmesi gerekir. Bu sayede el hijyeni daha kolay sağlanırken, konfor alanına teknolojinin en önemli buluşlarından biri dâhil edilerek otelin kalitesi arttırılır. Yani işletmenin misafirleri için her detayı düşündüğünün bir ispatıdır.

Diğer Otel Ekipmanları

Otel işletmecilerinin en önemli hedefi, konaklamak için oteli tercih eden tüm misafirlerin daha rahat ve ev ortamında gibi hissedeceği bir mekân ortaya koymaktır. Bunu sağlamak için yukarıda bahsi geçen ekipmanların yanı sıra daha birçok malzeme ve ürüne ihtiyaç vardır. Titizlikle ele alınan her bir detay, işletme açısından bir kalite niteliğindedir. Duş malzemeleri, çarşaf takımları, lobide yer alan ikramlıkların sunum malzemeleri, duş malzemeleri, saç kurutma makinesi, havlular gibi birçok ürün bu detaylara dâhildir. Ayrıca okuma ve aydınlatma lambaları da otellerde olmazsa olmazdır. Ayrıca özellikle iş seyahati için otelde konaklamayı tercih eden müşterilere özel çalışma masası, kâğıt ve kalem gibi ürünler müşterilerin memnuniyetini kazanmayı sağlar.

Şık ve Beklentileri Karşılayan Otel Ekipmanları Nereden Alınmalıdır?

Kaliteli bir otel işletmesinde misafirlerin kalacağı otelin lobisinden mutfağına, bahçesinde odalarına kadar her bir detay çok büyük dikkat çeker. Her müşteri uygun fiyatlı ancak ödediği paranın hakkını verecek otellere yönelmek ister. Bu nedenle otel kurulumu sonrasında işletmenin her bir metrekaresi için konfor, temizlik ve ev sıcaklığını vaat eden bir tesis izlenimi yaratmak şarttır. Otelde kalmak isteyen her insanın hayal ettiği, kat görevlilerinin odayı her zaman temiz tutması ve ihtiyacı olan malzemeleri kısa süre içerisinde tamamlamasıdır. Ayrıca her daim mis gibi kokan bir oda her müşteriyi etkiler ve otel itibarını artırır. Huzur ve güven duygusunu yoğun şekilde hisseden bir müşteri kolay kolay bu konfordan vazgeçemediği için otelin saygınlığı artmaya devam eder.

Otel işletmecileri bu güven ortamını yaratarak tesisi büyütmek için her zaman en doğru ve kaliteli ekipmanlarla oteli donatılmalıdır. Ayrıca sürdürülebilir bir iş başarısı kazanmak için otel maliyetlerini de göz önünde bulundurması gerekir. Otel yöneticilerinin fark edilen eksik malzemeleri tedarik etme konusunda çok fazla zaman kaybetmemek gerekir.

Otel işletmenizi rakiplerinden bir adım öne çıkaracak olan en nitelikli temel otel ekipmanları Elektromarla farkıyla sizleri bekliyor. Geniş ürün seçeneklerinin yer aldığı Elektromarla, otelinize misafir olan herkesi değerli hissettirmek için en kaliteli ekipmanları uygun fiyat aralıklarında sizlere sunar. Bu sayede misafirlerinizi rahat ettiren bir ortam yaratırken, aynı zamanda işletme maliyetlerini aşmadan alışveriş yapma deneyimi yaşayabilirsiniz.

Firmamızda yer alan ürünler kalite bakımından beklentileri karşılarken, dekoratif seçeneklerle otel konseptini bozmayan ürünlere sahip olmanızı sağlar. Böylece müşteri beklentilerini karşılayarak kalıcı ve kaliteyi tercih eden müşteri yelpazesini genişletebilirsiniz. Bir kez geldikten sonra, her seferinde aynı otelde kalmak isteyen müşteri portföyü yaratmak için her detayın seçim aşamasında Elektromarla ile titiz davranmaya devam edebilirsiniz. İşletmenizi bir adım öne çıkaran ekipman desteği için web sitemizde yer alan iletişim numaralarını kullanarak hemen bize ulaşabilir ve kalıcı bir kaliteye otelinizde sahip olabilirsiniz.

Tüm İhtiyaçlarınızı Karşılayalım...
Hemen bize iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz. Sizlere her konuda yardımcı olmak için çalışıyoruz.
Kurumsal Projem Var